Kuidas häälestuda uuele päevale, nädalale ja miks mitte ka kogu ülejäänud elule?

Elame ajal, kus elukiirus kipub kasvama suureks ja koos sellega suureneb ka sisemine ärevus – ning tihti võime tunda puudust sisimast rahust, mis on osa õnnetundest. Kas sinulgi on tihti tunne, et pole aega ja õhtulgi on veel tunne, et nii palju asju jäi veel tegemata?

Selliselt elades kaotame märkamatult elurõõmu, sest alati on midagi tegemata ja ükskõik kui palju ka teeme, pole justkui midagi tähistada. Ajapuudus on subjektiivselt tekkiv nähtus, mida väljapool meid ei eksisteeri. See on tingitud sellest kas oskame ja suudame oma ühes päevas tehtavat optimeerida nii, et iga päev oleks tunne, et oleme midagi saavutanud – ja on aega ka selle saavutatu tähistamiseks. Nii hoolitseme oma loomuliku motiveerituse ja rahulolu püsimise eest.

Mis on see, mida saad ise teha selleks, et oma päeva muuta rahuldustpakkuvamaks ja märgata samas ka kõike olulist? Seda võiks nimetada ka mikromeditatsiooni praktikaks.

1 minuti mikromeditatsioon

  • Enne, kui tõused hommikul voodist, lama rahulikult ja koge oma meeltega tunnetatavat 1 minut.
  • Enne kodust lahkumist istu 1 minut.
  • Enne iga uue tegevuse alustamist peatu 1 minutiks, hinga teadlikult välja ja ole selles hetkes.
  • Enne, kui vastad kellelegi, kes on sind provotseerinud, peatu ja vaiki 1 minut.
  • Enne, kui valmistud uueks suudluseks, peatu 1 minut ja lihtsalt ole kogemises.
  • Enne, kui uinud, peatu 1 minutiks ja lihtsalt ole vaikselt.

Vaikus ei ole tühi.
Vaikuses on kõik vastused, mida oleme otsinud!

Kui sulle tundub, et sul on kiired ajad ja minutit peatumiseks on keerukas leida, siis on sinu vaimse tervise huvides soovituslik leida iga päev 15 minutit, et istuda vaikselt, olla vaikselt, lihtsalt olla – et mediteerida, vaibuda sisekaemusesse. Kuulata kõiki helisid selles hetkes ja märgata oma vaikset hingamist.

Kui sulle tundub, et aega pole üldse ja 15 minutit on liiga palju tahetud nii mitteproduktiivsele tegevusele, kui seda on meditatsioon? Siis leia iga päev 30 minutit, peatumaks ja tegemaks mitte midagi – tunneta, kui turvaline see kogemus on.

Lihtsalt ole vaikselt. Ja sa märkad kuidas sulle tekib aega juurde!

Erki Kaikkonen

Privacy Policy