Mis on juhendatud meditatsioon?

Juhendatud grupimeditatsioon - mis see on?

Juhendatud meditatsioon on 2-tunnine rännak iseendasse, mis koosneb sissejuhatavast tutvustusest, juhendatud meditatsioonist ja vabatahtlikust tagasivaatest meditatsioonikogemusele.

Vastavalt oma soovile ja enesetundele võid istuda või lamada. Muinasjutuvestja hääl ja sfääriline inspireeriv heliruum viib sind läbi enda tähelepanu avastama ja märkama oma keha ja aitab ennast kogeda uuel, laienenud viisil.

Sulle tuntud keha piirid laienevad või kaovad Sinu tunnetuskogemuses sootuks. Suureneb Sinu sisemine vabadus märgata oma elu ja iseennast ühel uuel, inspireerival ja jõustaval viisil.

Juhendatud meditatsioon on ühine teekond õppimaks lõdvestuma enesesse. Meditatsioonile eelnevalt saad ülevaate olulistest aspektidest, millele on hea meditatsiooni käigus tähelepanu pöörata - toetamaks lõdvestumist ning sisemisse rahusse ja selgusesse jõudmist.

Meditatsioon kätkeb endas teadlikkuse suunamist väliskeskkonnalt sissepoole ja mõtete tasandilt esmalt keha vahetusse kogemisse. Meditatsioon ühendab Vipasana meditatsioonile omase keha jälgimise ehk kuulatamise ning aleksandertehnika kehakuulamise praktika. See võimaldab kehal sügavamalt lõdvestuda ja vabastada meeled laskumaks sisemisse rahusse vaatlejana.

Nii on Sul võimalik laskuda enda olemuses paika, kus on alati rahu ja kust kasvab välja selgus oma elus tekkivate olukordade iseseisvaks selgemaks mõistmiseks.

“Regulaarselt mediteerides muutub meel selgeks ja motiivid puhtaks. Alateadlik meel vabastab varjatud teadmise, mis võimaldab paremini aru saada iseendast ja meie suhtest maailmaga. Piiratud isiksus lahustub pikkamisi avardunud teadvusse. Lõpuks vabanevad kõrgema teadvuse ehk intuitiivsed jõud, mis toovad ellu tarkuse ja rahu.”

— Swami Visnudevananda

Meditatsiooni lõpus teadvustame enese kui vaatleja suhet aega kui sisemisse kogemusse. Vaatleme enda mõistuse sfääris asuvat tulevikku ja minevikku ning õpime läbi selle eristama neid selgemalt hetkest, kus elame.

Meditatsioon lõpeb vabatahtliku jagamisringiga, kus võimalus soovi korral jagada seda, mida kogesid ning seda, mis sind ennast meditatsioonikogemuses enim toetas. Samuti saad jagada oma väljakutseid. Seda kõike selleks, et üksteise kogemusest õppida.

Meditatsioone juhendab Erki Kaikkonen

Erki on koolitaja, nõustaja ja vabakutseline muinasjutuvestja, kelle elu lahutamatuks osaks on enese ja elu uurimine. Erki kannab enesega teadmisi ja kogemusi õpingutest nii välismaalt kui ka kodumaalt, aidates grupimeditatsioonides jutuvestja osavusega lõdvestuda avastusretkedele iseendasse.

Erki on grupimeditatsioonide juhendaja ja ruumi looja nüüdseks 9 aastat ning on 28 aastat tegelenud elu uurimise (enesearengu) ja meditatsioonipraktikatega.

Erki Kaikkonen

Millega peaks meditatsioonile tulles arvestama?

  • Võta kaasa hea tuju ja avatud meel
  • Kuna meditatsiooni ajal lõdvestumisest tulenevalt keha jahtub pane selga midagi sooja ja mugavat, võimalusel väldi teksapükse. Vahetusriideid pole tingimata vaja.
  • Eelnev mediteerimise kogemus pole vajalik. Piisab lihtsalt sellest, kui tuled kohale, lased end atmosfääril ja jutuvestja häälel kanda ning oled iseenda jaoks kohal.
  • Kui tunned, et vajad isiklikumat juhendamist ja nõu meditatsiooniga tutvumiseks, siis küsi lähemalt

Artiklid ja uudised

Kuidas leida aega kui on kiire? 1 minuti mikromeditatsioon
Kuidas häälestuda uuele päevale, nädalale ja miks mitte ka kogu ülejäänud elule? Elame ajal, kus elukiirus kipub kasvama suureks ja koos sellega suureneb ka sisemine ärevus - ning tihti võime tunda puudust sisimast rahust, mis…
Privacy Policy